9 Haziran 2011 Perşembe

Tayyip in Wonderland... Dış Politika City!

Bugün de geldik dış politikaya. Arada bayındırlık ve iskan, sosyal güvenlik gibi maddeler de var ancak bunlar biraz kanuna vs girdiği ve normalde de pek bilgi sahibi olmadığım için bunları atlıyorum. Demokratikleşme diye bir başlık var Adalet başlığının aynısı. Hani ÖSYM Başkanı tezinde 1. yayının aynısını 20. yayın olarak vermiş ya tekrar, o hesap.

-Komşularla Sıfır Problem

Neymiş efendim bunlardan önce Türkiye'nin dört tarafı düşmanlarla çevriliymiş, şimdi hepiciiiyle çok güzel anlaşıyormuşuz hatta elimizde fincanlarla gidip "Komşu bizde hiç şeker kalmadı varsa versene bi fincan" diyebilecek kadar samimiymişiz. Komşulardan daha genele geçelim; İsrail'e kafa tutup "Dünyayı One Minute'leyen Adam" olarak tarihe geçen Recep Bey acaba bu tavrı neden ticarette gösteremedi? Sen hem adamlara atarlan, katilsiniz falan de hem de ceplerini doldur. Göz boyamak değil de ne? Her seçim döneminde oraya buraya gider yaparak dış politika yaptığını sanan bir hükümet var. Bildiğin kabadayı edasıyla racon kesiyorlar ve bu çok olumlu bir politika oluyor, yemezler.

-AB'yi Hayal Olmaktan Çıkarttık

Eee sonuç? Tam üye mi oldunuz? Kısa bir süre sonra görüşme tarihi mi aldınız? Yooo. AKP döneminde AB bildiğin askıya alındı, batıdan uzaklaşıldı hatta bana kalırsa bir Müslüman Birliği kurulmak isteniyor. AB #gercektihayaloldu

-Diklenmeden Dik Durduk Türkiye'nin İtibarını Yükselttik

Atma Recep, din kardeşiyiz! (Bu maddeye ek bir şey yazmıycam, Komşularla Sıfır Problem başlığında yazmıştım)

-Zulme Karşı Çıktık Mazluma Destek Olduk

Gerçekten mi? O yüzden hala zulmedenlerin ceplerini dolduruyorsunuz değil mi?Genel olarak şöyle bir toparlamak isterim. Dış politika anlayışımız "Kamera önünde atarlan, kapalı kapılar arkasında ahlaksız hesaplar yap" anlayışından ibaret. Mesela o Davos zirvesindeki sözlerini hepimiz duyduk değil mi? Sonra ne dedi? "Ben moderatöre kızdım" hadi ya! Camı kırıp özür dileyen çocuklar gibi atarlanıp atarlanıp çevirdi. Dayılandığında aldığı destek yanına kar kaldı, olay bundan ibaretti. AB üyeliği şusu busu da bitti. Başmüzakerecimiz Egemen Bağış'ken ne olabilirdi ki? Öyle U2 ile poz vermekle olmuyor bu işler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder