20 Ağustos 2009 Perşembe

Tayyip vs Halk

Bu ülkede komedi yapmak zor iş gerçekten,durumlar o kadar komik ki bunu daha da komik bir hale getirmek oldukça güç bir iş.

Son gördüğüm haber oldukça ilginç; Boşbakan R.T.E. Aydın’da seçim gezisindeyken 13-14 yaşlarında bir çocuk “Allah belanızı versin” diyor,boşbakan da çocuğu getirtiyor. “Neden öyle dedin?” diye soruyor “Sizi sevmiyorum” yanıtını alıyor,bu sırada eli çocuğun ensesinde. “Bırakın gitsin” diyor,tartaklayarak götürüyorlar çocuğu.
Şimdi de boşbakan ve bu çocuk davalık. Çocuk başbakana hakaret suçundan “sanık”, darp aldığı gerekçesiyle de “davacı”. Zaten ben hala şu “Başbakana hakaret” kanunu anlayabilmiş değilim,bunun suç olmasını da mantıklı bulmuyorum. Zaten saygı duyulacak biri olsa böyle bir kanun olmadan da duyardık,bunu yasallaştırmanın bir manası yok. Ne bok olduğunu kendi de biliyor ki sürekli bu kanunun arkasına saklanıyor. İlk okul talebeleri gibi “Yaa bana book dedii ühüüü ühüüü” Adam yememiş,içmemiş 13-14 yaşındaki çocuklarla uğraşıyor ya memleketin başka sorunu yokmuş gibi, “Allah belanızı versin” dedi diye üstelik. Çocuk bela okurken bile saygılıymış oysa ki hala sizli bizli konuşuyor gerzekle. 23 ay hapis istenmiş beni bulsalar ömür boyu verecekler herhalde(Çok da sikimde)

Seçim için oy almaya gidiyor Aydın’a,Meydanlarda abi,baba,halk dostu ama kürsüden indiği anda kabadayı,köprüden geçene kadar ayıya dayı hesabı. Bu güne kadar kaç kişi başbakana gidip de “Şöyle bir derdimiz var” dedi de bu gerzek de sustu dinledi. Anca göz boyamak için onun bunun doğumgününe gider(Gezi sırasında bir çocuğun doğumgününe katılmıştı,tesadüf kameralar da o evdeydi),başı kapalı diye ödül alamayan imam hatip öğrencisini arar(Aynı duyarlılığı din dersine girmemek için hukuki işlemler başlatan Alevi aileye de gösterseydi keşke)

Peki biri Tayyip’i dava etse ne güzel olur. Hani bizde Yasama Yürütme TBMM’de de Yargı bağımsız ya güya. Ama en azından teoride öyle. Ama dokunulmazlığı var ya onun di mi? Kendi verdiğimiz oyla başımıza gelenin bizden daha ayrıcalıklı ve güçlü olması gerçeğini unutuvermişim bir an. Pardon,istemeden oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder