26 Temmuz 2009 Pazar

\m/ Konvoya selam ahlaksızlığa devam

Boşbakanımız yine döktürmüş, “Sayın”,”Ananı da al git”,”Kelle” ve şu an aklıma gelmeyen pek çok şahane gafının arasına bir de “Ahlaki erozyon” ekledi kendileri.

Laf Ankara İl Kongresinde edildi. Haber ilk çıktığında herkes bu lafın Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili olduğunu düşündü önce. Ailelere çağrıda bulunuyor, “Çocuklarınıza sahip çıkın” diyordu. Tabi canım zaten herkes kendi kapısının önünü süpürse… di mi yani?? (bu cümle hiç tamamlanamaz nedense)

Daha sonra anlaşıldı ki durum daha da genel ve daha da vahim… Boşbakanımız makam aracında İstanbul’a seyir halindeyken Unirock Festivalimizi görmüş,görmüş ama çocuklar ilk görüşte birbirinden elektrik alamamışlar malesef. Bizim festival boşbakanın boş gözlerinde adeta fuhuş mekanı olmuş meğerse…

Ahlaki erozyon” diyordu festival alanındaki gençlerin durumuna,çoğunluğu yabancı gruplar olan,yerli grupların da hayli sert olduğu Unirock Festivalinde kafa sallamamak lazımmış,\m/ yapmamak lazımmış,hatta direk gitmemek,görmemek,varsa bütün cdleri kırıp kendini tasavvuf müziğin eşsiz huzuruna bırakmak lazımmış çünkü aksi ahlaksızlıkmış.

Haberi ilk okuduğumda aklımdan geçenderi Onuncu Köy‘den Bekir Coşkun çok güzel bildirmiş.

….

Ne yaptı ki çocuklar?..

Babalarının iktidarında tavuk yemi ithalatı işine mi girdiler?..

Büyük çarşıların önünü bedava kapatarak haşlanmış mısır ticareti mi yapıyorlar, babalarının adını sermaye yaparak?..

Baba dostunun bursu ile okuyup, bir anda mücevherat şirketi sahibi olma olanakları da yok…

Gemicik hayalleri de olamaz…

Zaten aksini de kimse beklemiyordu aslında,biz de boşbakanın evde Hayko Cepkin dinlemediğini,rock/metal dinleyen birini gördüğünde “Hasbinallah” dediğini. Ama bunu bu yoldan ve bu şekilde söylemenin nelere yol açacağını kim bilebilir ki? Şimdi onlar bunlar diyerek birşeyler anlatmak daha da saçma ama malesef kullanmak zorundayım.

Bu partinin hangi kesime ettiği inkar edilemez bir gerçek,neyi istediği de… Zamanında otel yakanlar da onlar,saçı uzun diye adam döven de,oruç tutmadığı için meslektaşını vuran da onlar,küpe taktığı için adam tartaklayan da….

Şimdi böyle bir kesimin temsilcisi olduğu bilinen, zaten gerici olan ve dini düzen isteyen bir grubun gözünde bir nevi halife olan adam kalkıp da “Ahlaki erozyon,bu sonra sorun olur,hallerine üzüldüm” derse ilk cuma namazından sonra adam kesmeye başlar bunlar.

Şimdi abartı gibi geliyor biliyorum ama söylediğim çok yabancı şeyler değil malesef… Bekleyip görelim o zaman

Tabi bir de gözaltı skandalımız var onu atlamayalım lütfen. Aslında bu işin bu kadar büyüme ve ciddiye alınma sebeplerinden biri de bu gözaltı olayı. Habere burdan ulaşıverin bana özet geçtirmeyin.

Şimdi bu çocuklar “Metalci işareti“(hiç tarihini tartışamıycam neyse ne işte) yaptıkları için mi gözaltına alındılar? CHP’li oldukları için mi? Metal dinledikleri için mi?

Eğer işaret yaptıkları içinse;

“Devlet büyüğüne saygısızlık” olarak nitelendirilmiş bu hareket. Devlet büyüğü dedik de öyle herkesin saygıda kusur etmediği biri sanmayın sakın bizim boşbakan işte Tayyip. Adam milletin ağzına sakız,karikatürlerde şaklaban oldu ki karikatüristlere dava açmasıyla daha da güldürdü kendini ama hala kendini çok saygın biri olarak görmekte ki kendisine yapılan her türlü hareketi saygısızlık olarak nitelendirmekte ve değerlendirmektedir. Ama gel gelelim ki bu gözaltı sebebi iki soruyu da beraberinde getirmektedir: 1)Sayın devlet büyüğümüz,canımız,ciğerimiz,Tayyip’imiz oylarıyla başa geldiği halkına küfür ederken,azarlarken kendisi “Devlet büyüğünden halka saygısızlık” gibi bir kanunla yargılanmış mıdır? Böyle bir kanun neden yoktur? Devlet büyüğü dediğimiz babamızın oğlu değil ister oy vermiş olun ister vermemiş olun sonuçta halk tarafından seçilmiş(!) kişilerdir. Sen zaten sana şikayette bulunan kişinin kendi refahını sağlamak için attığı oyla bugün ordaysan ona da o refahı sağlamak zorundasın,en azından dinlemek zorundasın. “Ananı da al git” dediğinde bu hakarettir. Hele ki kendisi kantin sorumluluğu yaparken ölen askerler için “Kelle” ya da “Yan gelip yatma yeri değil” dediği askerlere ettiği de hakarettir. Ama bir m/ gözaltı sebebiyse bunlar adamı müebbete götürür demokratik bir ülkede.(O da idam kalktığı için yani yanlış anlaşılmasın.)

CHP’li oldukları için ya da metal müzik dinledikleri içinse;
Gözaltına alınan bir grubun siyasi görüşünü,partisini sormak ne derece objektif bir yaklaşımdır,tartışılır. Slolgan atmış falan olsalar bi nebze… Peki o gün o çocuklar AKP’ye oy vermiş olsalardı ne olurdu? Yine de gözaltında kalırlar iıydı yoksa hemen serbest mi kalırlardı? İster dinledikleri müzikten olsun,ister oy verdikleri partiden dolayı önümüze çıkan seçenek sadece “Bizim gibi olmayan bizden değildir” sonucuna çıkar.

Ama bunda şaşırılacak ne var ki? Biz burada yerel seçimlerde kendilerine oy vermeyen il ve belediyelere hizmet vermeyeceğini açıklayan bir ikdidar partinin başkanından bahsediyoruz… Pardon,gene boş konuştum :S

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder